هر کسی که خیانتی به اموال مردم مرتکب شده، باید مجازات شود

هر کسی که خیانتی به اموال مردم مرتکب شده، باید مجازات شود

در نامه ۴۲ دفتر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور به نمایندگان مجلس آمده است: هر کسی که خیانتی به اموال مردم مرتکب شده، باید مجازات شود.

هر کسی که خیانتی به اموال مردم مرتکب شده، باید مجازات شودبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ۴۲ دفتر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور طی نامه‌ای به نمایندگان مجلس دهم از طرح عدالت خواهانه‌ «اعاده اموال نامشروع مسئولین کشور» حمایت کردند.

متن نامه ۴۲ دفترانجمن اسلامی دانشجویان به نمایندگان مجلس

« نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

امام علی(ع) خطاب به استاندار فارس نوشت:«عدالت را پیشه کن و از تعدی و ظلم دوری گزین؛ زیرا تعدی، سبب فرار و دوری مردم از تو خواهد شد و ستم، سبب توسل به شمشیر علیه تو می شود.

قریب به چهار دهه است که مردم عزیز ایران با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند که از آن قبیل می‌توان سختی‌های مسیر پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی هشت ساله، تحریم‌های همه جانبه و کمرشکن اقتصادی-سیاسی و نفوذ فرهنگی غرب اشاره کرد و تنها عامل تحمل مردم در برابر این مشکلات، صرفا اعتقاد به اصل و آرمان های انقلاب اسلامی و خون بیش از سیصد هزار شهید در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بوده و هست. اما در تمام این سال ها بودند مسئولان حق نشناس و لیبرالی که بجای حل مشکلات و رسیدگی به درد مردم، به فکر تجارت و پرکردن جیب خود و اطرافیانشان از اموال بیت المال بودند.

قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل گله مندی امروز مردم، عملکرد ضد عدالت و شفافیت لیبرال های خودفروخته است. مردم ما که بعضا در جای جای کشور به نان شب محتاج هستند، تحمل این بی عدالتی ها را ندارند و اگر هرچه زود تر برای این موضوع که مانند خوره به جان کشور افتاده فکری نشود و تدبیری اتخاذ نگردد عواقب خطرناکی جامعه ما را تهدید می کند.

ما دانشجویان به عنوان دلسوزان آرمان‌های والای انقلاب و مردم به تمام مسئولان در هر پست و مقامی که هستند هشدار می‌دهیم اگر هرچه زودتر جلوی مفسدین و ضعف های قانونی فسادزا گرفته نشود مردم این را از چشم تمام آنها خواهند دید. همان طور که در اصل ۱۴۲ قانون اساسی تصریح شده که “دارایی رهبر، رئیس جمهور، معاونان رئیس جمهور، وزیران و همسر و فرزندان آنان قبل و بعد از خدمت توسط رئیس قوه قضائیه رسیدگی می شود که بر خلاف حق افزایش نیافته باشد.”، با توجه به گستردگی ساختار سیاسی و افزایش جو رفاه طلبی در بخشی از مقامات به نظر می رسد که زمان گسترش شفافیت در اجرای این اصل و تعمیم آن به تمامی شخصیت های ارشد نظام سیاسی کشور فرا رسیده است.

اخیرا مطلع شدیم که جمعی از نمایندگان دلسوز مجلس طرحی با عنوان ” اعاده اموال نامشروع مسئولین کشور” پیشنهاد داده‌اند که حرف دل تمام مردم ایران است و اخیرا با امضای بیش از ۱۸۰ نفر از نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس رسیده است. بنابر این طرح که برگرفته از اصل ۴۹ قانون اساسی است، کمیته‌ای متشکل از نهادهای نظارتی جهت برگرداندن آن دسته از اموال مسئولین ارشد کشور طی چهل سال گذشته که از طرق غیر قانونی و غیر شرعی به دست آمده بود تشکیل شود. حتما هر کسی که خیانتی به اموال مردم مرتکب شده، باید مجازات شده و مجبور شود اموال مردم را به بیت المال بازگرداند، همچنین پاک‌دستی اکثر خادمین مردم طی این سال ها به اثبات رسیده و برای عموم مردم شفاف گردد.

ما دفاتر انجمن‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور ضمن تائید و پافشاری بر این طرح از تمامی نمایندگان مجلس دهم خواستاریم که ضمن تصویب و اجرای هرچه سریع‌تر و محکم تر آن در چهارچوب شرع مقدس اسلام و قانونن اساسی جمهوری اسلامی ایران، رأی خود به این طرح را به صورت شفاف به اطلاع مردم و رسانه‌ها برسانند تا آن ها نمایندگان حقیقی خود را از منفعت طلبان و خائنین به اعتماد ملت تمییز دهند.»

انتهای پیام/

Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *