راه‌اندازی دوره‌های مشترک بین‌المللی با سوئیس

راه‌اندازی دوره‌های مشترک بین‌المللی با سوئیس

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان با اشاره به تاسیس اولین پردیس بین‌المللی علمی‌کاربردی گفت: قرار است با کشور سوئیس دوره‌های مشترک بین‌المللی راه‌اندازی کنیم که در آینده‌ای نزدیک از این رشته رونمایی خواهد شد.

علمی کاربردی

به گزارش ایسنا، سید حسن قاضی‌عسگر امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته دولت اظهار کرد: خوشبختانه توانسته‌ایم اعتباری به مبلغ ۸۰ میلیارد ریال جذب کنیم و ساختمانی در شان دانشگاه علمی کاربردی داشته باشیم که در حال تجهیز است. 

وی با اشاره به ارایه توانمندی ۲۵ ساله دانشگاه جامع علمی کاربردی در قالب نمایشگاهی در تهران گفت: در این نمایشگاه مقام برتر را در حوزه فعالیت‌های سنگ، کسب کردیم. همچنین در جشنواره حرکت دو انجمن علمی واحد استان اصفهان برگزیده شد و یک  اختراع ارایه کردیم.  

قاضی عسگر با اشاره به ۵ ایجاد رشته جدید برای نخستین بار در اصفهان افزود: کارشناسی حرفه‌ای مدیریت بحران اماکن، مجری گری،  تئاتر کاربردی، طراحی و الگوسازی پوشاک، و کارشناسی حرفه‌ای مشاور املاک و مستقلات رشته‌هایی است که از مهر امسال به این دانشگاه اضافه شده است. 

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان با بیان اینکه ۲۱۳ رشته شغل در اصفهان را تبدیل به رشته دانشگاهی کرده‌ایم، افزود: ۴۳ مرکز، حدود ۲۷ هزار دانشجو و ۲۵۰۰ مدرس فعال داریم. البته دوره‌هایی برای تربیت مدرس برگزار می‌کنیم تا مدرسان قبل از رفتن به کلاس آموزش‌های لازم را ببینند و در نهایت این مدرسان ارزیابی می‌شوند. 

قاضی‌عسگر در خصوص المپیاد علمی مهارتی تصریح کرد: هدف از این المپیادها ارزیابی کیفیت آموزشی در مراکز مختلف است. همچنین در انتخاباتی آزاد شورای تعامل مدرسان با دانشگاه را برگزار کردیم تا از این مدرسان به صورت تخصصی مشورت بگیریم. 

وی با اشاره به تصویب سه رشته منحصربه‌فرد در ایران گفت: در مرکز آموزش علمی کاربردی هوانیروز سه رشته فنی سیستم‌های ارتباط ناوبری هوایی بالگرد، فنی نگهداری و تعمیر بالگرد و همچنین ایمنی پرواز و زمینی بالگرد در مقطع کاردانی خواهیم داشت. همچنین از شهریور ماه دانشنامه ۵۰ هزار دانش آموخته را تحویل خواهیم داد. 

قاضی عسگر با بیان اینکه در نظر داریم کیفیت رشته‌های حقوق و حسابداری را افزایش دهیم عنوان کرد: البته در بقیه رشته‌ها نیز همین هدف را دنبال خواهیم کرد. 

وی با اشاره به مهارتهایی که برای مهر امسال آموزش خواهند داد، گفت: رشته الیاف مصنوعی، تاسیسات برودتی و حرارتی، گل و گیاه زینتی، مکانیک خودرو، گیاهان دارویی و معطر، صنعت شیرنی و شکلات، آسانسور و بالابر، مهندسی فناوری سرامیک و چینی، بهره برداری از نیروگاه، انتقال برق و محیط زیست را خواهیم داشت. 

وی با اشاره به رشته‌های کارشناسی ناپیوسته گفت: رشته امداد و سوانح طبیعی، امداد و نجات، مدیریت تجاری سازی، نگارگری، مدیریت شعب بانک، بورس و تربیت بدنی، ایمنی و سلامت، انیمیشن، سینما و موسیقی  را خواهیم داشت که متاسفانه بسیاری از افراد اطلاع ندارند و برای یادگیری این رشته‌ها به ارمنستان و تاجیکستان می‌روند. 

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه تمام رشته‌های علمی کاربردی همراه با آمایش سرزمینی بوده ادامه داد: رشته‌هایی چون معدن در خور و بیابانک، ساخت زیور آلات با دست در هرند، نساجی در علویجه، بهداشتیار دامپزشکی در مهاباد را خواهیم داشت تا بتوانیم از این طریق ضریب اشتغال را در این مناطق افزایش دهیم. 

قاضی عسگر با اشاره به رشد بی رویه دانشگاه‌ها در دولت دهم تصریح کرد: ما در کل کشور هزار و ۱۰۰ مرکز داشتیم که ۲۵۰ مرکز در دولت فعلی غیرفعال شد که به اعتقاد من کار خوبی بود. درصدد هستیم وارد پذیرش دانشجوی بین المللی شویم.  همچنین با شرکت پرستیژ لند ایران تفاهم‌نامه‌ای امضا کردیم و این شرکت موظف است اولین پردیس بین المللی علمی کاربردی را تاسیس کند.

وی با بیان اینکه کشور سوئیس ۱۲ مرکز علمی کاربردی پیشرفته دارد، افزود: قرار است دوره‌های مشترک بین المللی راه‌اندازی کنیم و بر روی یک رشته توافق کرده‌ایم اما هنوز تصویب نشده ولی در آینده‌ای نزدیک رونمایی خواهیم کرد. 

 رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه دانشجویانی از عراق از مهر امسال در دانشگاه علمی کاربردی مشغول به تحصیل خواهند شد و قصد داریم دانشجویانی از افغانستان و پاکستان نیز جذب کنیم، تصریح کرد: هدف این است که در مقطع کارشناسی ارشد بین المللی با دانشگاههای سوئیس و آلمان رشته‌های مشترک ایجاد کنیم. 

انتهای پیام

Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *