پرداخت بیش از ۱۷ میلیارد وام ضروری دانشجویی/آغاز ثبت‌نام مجدد از مهر ماه

پرداخت بیش از ۱۷ میلیارد وام ضروری دانشجویی/آغاز ثبت‌نام مجدد از مهر ماه

مشاور وزیرعلوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان از پرداخت  هفده و نیم میلیارد تومان وام ضروری ویژه دوره دکتری به ۶ هزار دانشجوی متقاضی خبر داد.

ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم

به گزارش ایسنا، مهندس ذوالفقار یزدان مهر با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور حمایت بیشتر از دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره دکتری، وام ضروری ویژه آنان را در دستور کار قرار دادیم.

وی در ادامه افزود: وام فوق صرفا به دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی قابل پرداخت است.

مشاور وزیر علوم اضافه کرد: مبلغ وام ضروری ویژه دوره دکتری تا سه میلیون تومان است و دانشجویان واجد شرایط فقط یک بار در طول تحصیل در دوره دکتری می‌توانند از آن بهره مند شوند.

مهندس یزدان مهر افزود: دانشجویان از اول لغایت ۳۰ مرداد ماه، فرصت ثبت نام دریافت وام داشتند که در این مدت ۸ هزار و ۶۴۶ نفر در سامانه صندوق رفاه دانشجویان ثبت نام کردند.

وی در ادامه به سرعت انجام کار پرداخت وام به دانشجویان، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این مهم به یکی از برنامه‌های خوب صندوق رفاه دانشجویان تبدیل شده که به محض تایید و ارسال لیست توسط دانشگاه، فرآیند پرداخت در حداقل زمان ممکن انجام می‌شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان خاطر نشان کرد: ثبت نام وام ضروری به پایان رسیده و تاکنون مبلغ هفده ونیم میلیارد تومان وام به تعداد ۵ هزار و ۸۰۰ دانشجو پرداخت شده است.

وی همچنین افزود: برای دانشجویانی که موفق به ثبت نام وام ضروری نشدند، سامانه صندوق از اول مهر مجدداً برای ثبت نام آنان فعال می‌شود.

مهندس یزدان مهر گفت: با پیشنهاد صندوق رفاه دانشجویان و تایید رئیس کمیسیون دائمی و وزیر علوم، مدت زمان پرداخت وام تحصیلی ویژه دکتری از ۹ به ۱۲ ماه افزایش یافت.

وی در پایان افزود: تاکنون مبلغ ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای تعداد ۸ هزار و ۸۰۰ دانشجوی متقاضی سه ماهه تابستان پرداخت کرده‌ایم.

انتهای پیام

Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *