نحوه ثبت‌نام متقاضیان بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز فرآیند ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز و رتبه اول کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۹۳-۹۲، گفت: این افراد باید تا هشتم تیر ماه برای ثبت‌نام مهلت دارد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: داوطلبان مشمول آیین‌نامه استعداد درخشان که متقاضی ورود به مقطع کارشناسی ارشد هستند و موفق به اخذ پذیرش از هیچ دانشگاهی نشده‌اند، می‌توانند جهت ثبت‌نام و انتخاب رشته تا هشتم تیر ماه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

وی افزود: دانشجویان واجد شرایط این آیین‌نامه باید فرم تقاضانامه ورود به مقطع کارشناسی ارشد را که در سایت سازمان سنجش قابل مشاهده بوده و در اختیار دانشگاه‌ها نیز قرار داده شده است با تایید و مهر دانشگاه فارغ‌التحصیلی پس از اسکن، در سایت سازمان بارگذاری و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: جایابی توسط سازمان فقط برای دانشگاه‌ها و موسساتی انجام می‌شود که مستقیماً اقدام به پذیرش دانشجو بر اساس آیین‌نامه مذکور نکرده‌اند، بنابراین متقاضیانی که در سایت سازمان سنجش ثبت‌نام کنند، بر اساس ظرفیت‌های موجود گزینش خواهند شد، البته داوطلبان باید توجه داشته باشند که لزوماً تمام متقاضیان ثبت‌نام شده جایابی نخواهند شد.

انتهای پیام

 • دانشگاهیی که در مقطع ارشد بدون کنکو دانشجو می پذیرند
 • زمان اعلام نتایج استعدادهای درخشان سازمان سنجش برای ورود بدون کنکور به ارشد
 • نحوه ی ثبت نام ارشد یاسوج
 • چگونگی ادامه تحصیل دررشته کارشناسی ارشد بدونه کنکور
 • پذیرش بدون کنکور در کارشناسی ارشد رشته عمران
 • کارشناسی زبان فرانسه بدون کنکور
 • فرم تقاضانامه کارشناسی ارشد
 • پذیرش در رشته تغذیه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • چگونگی ثبت نام و انتخاب رشته ارشد ازاد
 • چگونگی ارتقا بدون آزمون کارشناسی ارشد
 • شرایط پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد برای متقاضیان ترم آخر ارشد
 • ثبت نام شبانه دانشگاه بدون کنکور کارشناسی زبان
 • دانشگاههای غیرانتفاعی که دانشجوی ارشد می پذیرند
 • پذیرش دانشجو بدون ازمون مقطع ارشد رشته زبان
 • رشته روانشناسی کارشناسی ارشد دانشگاه ازادبدون ازمون
 • پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد معماری با معدل
 • پذیرش مقطع ارشد بدون کنکور رشته علوم تربیتی دانشگاه ازاد
 • نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور
 • رشته روانشنایی کارشناسی ارشد بدون کنکور
 • رشته علوم تربیتی دانشگاه ازاد کارشناسی ارشد بد
 • رشته عمران بدون کنکور چه دانشگاهی
 • رشته کارشناسی ارشد بدون کنکور
 • ثبت نام بدون کنکور ارشد عمران ازاد
 • نحوه شرکت در کنکور بدون ازمون برای دانشجویان
 • رشته امور تربیتی دانشگاه ازاد بدون کنکور
 • نحوه ورود به دانشگاه بدون کنکور در کارشناسی ارشد روانشناسی
 • چگونگی ورود به رشته ارشد روانشناسی
 • هزینه فوق لیسانس بدون کنکور
 • فرم تقاضانامه ورود به کارشناسی ارشد
 • لیسانس مشاوره بدون کنکور

برای از دست ندادن جدیدترین اطلاعیه ها و آخرین اخبار آزمون دانشگاه آزاد ، وزارت بهداشت و کنکور سازمان سنجش ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

33 Responses

 1. باعرض سلام و ادب. میخواستم بدونم منم با معدل۱۶/۴میتونم بدون آزمون شرکت کنم.باتشکر

 2. سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم, و معدلم هم ۱۸ می باشد , خواستم بدونم جهت شرکت در آزمون ارشد بدون آزمون , مشمول بنده هم میشود این آزمون یا خیر ؟ تشکر

 3. سلام… من دانشجوی ترم آخر کارشناسی معماری هستم, با معدل ۱۸, خواستم بدونم آزمون کارشناسی ارشد بدون کنکور مشمول بنده هم میشود یا خیر…؟ با تشکر

 4. سلام
  من مشمول آیین نامه استعداد درخشان هستم فارغ التحصیل رشته ی علوم تغذیه. فارغ التحصیل سال ۹۱ هستم. امکان ثبت نام برای من وجود داره؟ و با توجه به اینکه فارغ التحصیل رشته ی تغذیه هستم چه رشته هایی برای ارشد میتونم ثبت نام کنم؟

 5. سلام من فارغ التحصیل کارشناسی در رشته ی عمران هستم معدلم ۱۲ هستش.ایا میتونم بدون کنکور در رشته ی مهندسی عمران در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ازاد ادامه ی تحصیل بدم؟

 6. با سلام می خواستم بدونم این آیین نامه شامل کسایی که از دانشگاه ازاد فارغ التحصیل شدن هم میشه من امسال درسم تموم شد ومعدلم ۱۹/۴۰ .

 7. باسلام با توجه به این که من توسط دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسیم پذیرش شدم ولی گرایش مورد علاقه ام را دانشگاه پذیرش شده ندارد می توانم در جایابی ساز مان سنجش شرکت کنم؟

 8. با سلام من فارغ التحصیل کارشناسی حسابداری با معدل ۱۵٫۸۱ هستم.آیا میتونم بدون کنکور مقطع ارشدو در دانشگاه آزاد ادامه بدم؟ با تشکر

 9. سلام من فارغ التحصیل رشته فیزیک از دانشگاه پیام نور با معدل ۶۷/۱۳ هستم آیا می توانم در این کنکور بدون آزمون شرکت کنم؟

 10. با عرض سلام میخواستم بدونم اگر بخوام فوق زبان انگلیسى بدون کنکور بگیرم میشه؟ پول میدم

 11. ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور چه زمانی میباشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 12. سلام
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه پیام نورسال ۹۱ با معدل۱۵٫۰۶هستم .آیا میتوانم بدون کنکور مقطع ارشد و از امتیاز دانشجویان ممتاز استفاده کنم؟

 13. salam man bedone azmon arshad mitonam ba moadele 16.10 sherkat konam

 14. با سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی هستم با معدل ۱۶٫۱۴ از دانشگاه آزاد امکان تحصیل در مقطع ارشد بدون آزمون وجود دارد؟؟ برای ثبت نام چه باید کرد؟ با تشکر

 15. با سلام من فارغ التحصیل کارشناسی با معدل ۱۵٫۸۰ هستم امکانش هست استفاده از این شرایط داشته باشم؟

 16. با سلام
  من از طریق آیین نامه استعداد درخشان برای چند دانشگاه اقدام به ارسال مدارکم کردم و از یکی از این دانشگاه ها هم پذیرش شدم. اما دانشگاه های دیگه هنوز نتیجه رو اعلام نکردن، از طرفی دانشگاهی که پذیرفته شدم هم گفته که سریعا باید اعلام کنی که به این دانشگاه میای یا نه؟
  آیا اگر اسم من از طریق چند دانشگاه به سازمان سنجش اعلام بشه و بعد از اعلام نتیجه ی همه ی دانشگاه ها تصمیم بگیرم مشکلی پیش میاد؟
  باتشکر

 17. سلام ، من فارغ التحصیل رشته برنامه ریزی اجتماعی با معدل ۱۳/۳۰ هستم .می تونم کارشناسی ارشد بدون کنکور در رشته روانشناسی شرکت کنم .متشکرم

 18. من سارا فارغ التحصیل رشته علوم تربیتی با معدل ۱۵٫۰۳هستم میتونم کارشناسی ارشدبالینی بدون کنکورشرکت کنم

 19. من چند بار اقدام به ثبت نام کردم ولی هر بار با این پیغام مواجه شدم که فیلد کد ملی دارای مقدار تکراری میباشسد لطفا راهنمایی کنید

 20. در سال ۱۳۸۵ در رشته زبان فرانسه فارغ ا لتحصیل شده ام ]یا میتوانم بدون کنکور کارشناسی ارشد بخونم با پرداخت هزینه تعیین شده از طرف دانشگاه؟

 21. با سلام در سال ۱۳۸۵ در رشته زبان فرانسه از دانشگاه علامه فارغ التحصیل شده ام آیا می توانم بدون کنکور در کارشناسی ارشد همین رشته با پرداخت هزینه شرکت نمایم ؟ متشکرم

 22. سلام ، من فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری با معدل ۱۴/۹۰ هستم .می تونم کارشناسی ارشد بدون کنکور شرکت کنم .متشکرم

 23. باسلام.من هم میتوانم کارشناسی ارشد حسابرسی بخونم و هم حسابداری.
  میخواستم بدونم کدوم بهتر هست و

  و اینکه ایا درصورت خواندن حسابرسی میتونم دکترا حسابداری بخونم.ممنون.

 24. معدلم ۷۹/۱۹ می باشد و در کنکور ارشد امسال از روزانه مجاز شدم و در روزانه و شبانه هم انتخاب رشته کردم، از طرفی مشمول آیین نامه استعدادهای درخشان هم هستم، اما چون دانشگاه فارغ التحصیلی ام غیرانتفاعی می باشد در انتخاب رشته این آیین نامه فقط مجاز به انتخاب رشته در غیرانتفاعی شدم، آیا نتایج انتخاب رشته هایم در کنکور و این آیین نامه به هم ارتباط یا تأثیری دارند؟

 25. سلام معدلم ۱۳/۶۹ میباشد. میتونم ارشد بدون ازمون روانشناسی شرکت کنم. البته اطلاعی از اینکه کدام واحد دارد رو ندارم. لطفا راهنماییم کنید.

 26. سلام من فارغ التحصیل رشته معماری هستم با معدل ۸۰/۱۴ میتونم ارشد بدون کنکور شرکت کنم

 27. لطفا شرایط ورود به دانشگاه آزاد بدون کنکور را بیان کنید البته در مقطع کارشناسی ارشد و اینکه چه زمانی می باشد و همینطور بگید ارشد آزاد معتبرتره یا پیام نور؟

 28. با سلام و درود فراوان
  اینجانب فارغ التحصیل کارشناسی روابط عمومی از دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۷٫۰۳ می باشم می توانم بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کنم. لذا خواهشمندم زمان و شزایط را اعلام بفرمایید.
  با سپاس

 29. با عرض سلام من با معدل کل کارشناسی ۱۷/۲۵ میتونم بدون کنکور وارد دانشگاه های دولتی شوم.

 30. با سلام
  من از طریق آیین نامه استعداد درخشان ارشد برای چند دانشگاه اقدام به ارسال مدارکم کردم و از یکی از این دانشگاه ها هم پذیرش شدم. اما دانشگاه های دیگه هنوز نتیجه رو اعلام نکردن
  آیا اگر اسم من از طریق چند دانشگاه به سازمان سنجش اعلام بشه و بعد از اعلام نتیجه ی همه ی دانشگاه ها تصمیم بگیرم مشکلی پیش میاد؟
  باتشکر

 31. باسلام واحترام.من فارغ تحصیل رشته روانشناسی از دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان با معدل ۱۴/۸۰هستم .آیا امکان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکوررشته مشاوره برای من وجود دارد؟
  متشکرم

 32. سلام من دانشجو ترم اخرم با معدل ۱۴٫۵۰ میتونم ثبت نام کنم؟

 33. با سلام من معدل کارشناسیم نزدیک ۱۳ شده .
  من میتونم در رشته مهندسی نرم افزار یا معماری یا طراحی داخلی ثبت نام کنم ؟

دیدگاهی بنویسید (ایمیل معتبر وارد کنید تا پاسخ آن را به ایمیلتان بفرستیم.)


4 + 1 =