لزوم ساماندهی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان/ اجرای طرح هجرت 3 با حضور 100 هزار دانش آموز در مناطق محروم

لزوم ساماندهی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان/ اجرای طرح هجرت 3 با حضور 100 هزار دانش آموز در مناطق محروم

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش گفت:طرح هجرت ۳ و اردو‌های جها‌دی از ۲۰ تیر ماه تا ۲۰ شهریور ماه در مناطق محروم و کم‌بهره کشور با حضور ۱۰۰ هزار دانش‌آموز دوره متوسطه دوم انجام می‌شود.

لزوم ساماندهی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان/ اجرای طرح هجرت 3 با حضور 100 هزار دانش آموز در مناطق محرومبه گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مهدی علی اکبرزاده مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری فعالیت‌های تابستانی و اوقات فراغت دانش آموزان که در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد، گفت: اوقات فراغت مهم‌تر از سال تحصیلی برای دانش‌آموزان محسوب می‌شود و به همین علت برنامه‌های جا مانده که در طول سال تحصیلی امکان اجرای آن وجود ندارد در اردو‌های تابستانی در چارچوب قوانین انجام می‌شود و این فعالیت‌ها یک فضای با نشاطی را در بین دانش‌آموزان ایجاد می‌کند.

وی بیان کرد: وقتی که دانش‌آموزان از فعالیت‌های درسی فارغ می‌شوند، برآوردن نیاز‌های روحی و روانی یکی از مسائل مهم است که بخشی به وسیله خانواده و قسمتی دیگر باید به وسیله وزارت آموزش و پرورش برطرف شود.

علی اکبرزاده ادامه داد: با برنامه‌ریزی درست به وسیله نهاد‌ها و خانواده‌ها علایق دانش‌آموزان شناسایی و در طول تابستان آموزش‌های لازم به آنها داده می‌شود و در ایام تابستان آموزش‌های فرهنگی و هنری و قرآن و عترت در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

وی عنوان کرد: علاوه بر برنامه‌های ۲ هزار و ۵۰۰ پایگاه تابستانی برنامه‌هایی در سطح وزارتخانه در تکمیل فرآیند سال تحصیلی قرار داده‌ایم بطوریکه در اول سال مسابقات محلی را آغاز و در طول تابستان فعالیت‌های متمرکز ملی ادامه پیدا می‌کند و مراحل کشوری این مسابقات بنی روز‌های یکم تا ۱۱ مرداد ماه در کانون شهید رجایی نیشابور با حضور ۲۰۰ دانش‌آموز انجام می‌شود و همچنین سی و پنجمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری از ۱۰ تیر تا ۲۵ شهریور ماه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: طرح هجرت ۳ و اردو‌های جها‌دی از ۲۰ تیر ماه تا ۲۰ شهریور ماه در مناطق محروم و کم‌بهره کشور با حضور ۱۰۰ هزار دانش‌آموز دوره متوسطه دوم انجام می‌شود.

علی‌اکبرزاده با بیان اینکه اردو‌های زیارتی دانش‌آموزان زیارت اولی در سه شهر قم، مشهد و شیراز در دهه کرامت برگزار می‌شود، افزود: اردو‌های زیارتی در تابستان امسال شروع و در طول سال تحصیلی جدید ادامه پیدا می‌کند و در این اردو‌ها ۱۲ هزار نفر شرکت داشته که در حال حاضر ۳ هزار نفر به اماکن مقدس مشرف شده‌اند.

وی اظهار کرد: اردو‌های تابستانی ویژه دانش‌آموزان مناطق مرزی کشور با حضور یک هزار و۵۰۰ دانش‌آموز از ۱۸ استان از ۱۳ مرداد ماه تا اول شهریور انجام می‌شود، همچنین دانش‌آموزانی که در مدارس تحت عنوان سخنگو بوده‌اند و در استان‌ها جزو برگزیدگان شورای دانش‌آموزی هستند که در تابستان امسال اردو‌یی برای آنها در نظر گرفته شده و در حدود ۷۰۰ دانش‌آموز در بین روز‌های سوم تا ۱۲ شهریور ماه شرکت می‌کنند.

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: اولین اردوی کتابخوانی به وسیله یک نهاد متمرکز با هدف ترویج مطالعه با حضور ۳۰۰ دانش‌آموز منتخب در بین روز‌های ۲۰ تا ۲۲ شهریور ماه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: قرار است ۴۰۰ نفر از برگزیدگان طرح گردشگری یک اردو بین روز‌های ۲۲ تا ۲۵ شهریور ماه برگزار و کنگره ملی پرسش مهر ۱۷ با حضور دانش‌آموزان، مربیان و فرهنگیان انجام می‌شود.

علی‌اکبرزاده یادآور شد: آسیب‌شناسی اردو‌های سال‌های گذشته رصد می‌شود و در زمان لازم برای امسال در نظر گرفته شده، همچنین دستگاه‌هایی که علاقمند هستند فرزندا‌نشان در اردو‌های تابستانی وزارت آموزش و پرورش شرکت کنند با پرداخت نصف شهریه آنها به صورت یارانه می‌توانند اوقات فراغت فرزندان کارکنان آن‌ها که در حوزه فرهنگی تخصص ندارند در تابستان امسال پر می‌شود.

انتهای پیام/

 

Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *