بیش از 419 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد انتخاب رشته کردند

بیش از 419 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد انتخاب رشته کردند

تهران-ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اتمام مهلت زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد گفت: در مجموع ۴۱۹ هزار و ۲۸۶ نفر در این آزمون انتخاب رشته کردند.

حسین توکلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد که پیش از این تمدید شده بود، ساعت ۲۴ روز گذشته (یکشنبه ۲۸ خردادماه) پایان پذیرفت.
وی خطاب به داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ مجاز به انتخاب رشته بوده و علاقه‌مند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی نیز هستند، گفت: این دسته از داوطلبان ضرورت دارد بر اساس اطلاعیه‌ای که دانشگاه آزاد منتشر می‌کند، در مهلت مشخص با مراجعه به سایت این دانشگاه نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های خود اقدام کنند.
توکلی یادآور شد: آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش دانشجو در ۱۳۲ کدرشته امتحانی در ۶ گروه آزمایشی در روزهای هفتم و هشتم اردیبهشت ماه ۹۶ در ۶۸ شهرستان و ۱۸۵ حوزه امتحانی و ۱۳۲ کدرشته امتحانی برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد: از تعداد ۸۷۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ تعداد ۷۰۷ هزار و ۶۳ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند که از این تعداد، ۶۵۶ هزار و ۱۸۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.
نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶ در دهه اول شهریورماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اعلام خواهد شد.
فراهنگ**۹۱۸۷**۱۰۵۵**خبرنگار: حمیدرضا بازگشا**انتشار: زینب کارگر
برای اطلاع از اخبار متنوع فرهنگی و هنری، با کانال فرهنگی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
https://t.me/irnaf

Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *