حذف رشته مهندسی هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی تکذیب شد

حذف رشته مهندسی هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی تکذیب شد

تهران- ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، خبر برخی رسانه ها مبنی بر حذف رشته مهندسی هسته ای دانشگاه شهید بهشتی از آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ را تکذیب کرد.

حسین توکلی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به انتشار برخی خبرها مبنی بر حذف رشته مهندسی هسته ای دانشگاه شهید بهشتی از آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ ضمن تکذیب این خبر به اطلاع می رساند در دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد، ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته مهندسی هسته ای دانشگاه شهید بهشتی بدون گرایش درج شده بود.
وی گفت: پس از اخذ مجوز دانشگاه شهید بهشتی برای پذیرش دانشجو در این رشته به صورت تخصصی و گرایشی در اطلاعیه روز یکشنبه ۲۱ خردادماه سازمان سنجش، در رابطه با برخی اصلاحات، به جای کد روزانه و نوبت دوم (شبانه) در بخش رشته محل های جدید، کدهای مهندسی هسته ای دانشگاه در قالب ۶ کدرشته مجزا و به صورت گرایشی جایگزین شده است.
وی افزود: کد ۲۵۶۱۹ مهندسی هسته‌ای با گرایش کاربرد پرتوها (نوبت روزانه)، کد ۲۵۶۲۲ رشته مهندسی هسته‌ای با گرایش مهندسی پرتوپزشکی (نوبت روزانه)، کد ۲۵۶۲۰ مهندسی هسته‌ای با گرایش کاربرد پرتوها (نوبت دوم)، کد ۲۵۶۲۳ مهندسی هسته‌ای با گرایش مهندسی پرتوپزشکی (نوبت دوم)، ۲۵۶۲۱ مهندسی هسته‌ای با گرایش کاربرد پرتوها (پردیس خودگردان) و در نهایت ۲۵۶۲۴ مهندسی هسته‌ای با گرایش مهندسی پرتوپزشکی (پردیس خودگردان) از جمله کدرشته‌محل‌های رشته مهندسی هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی هستند.

** امشب آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد
مشاور سازمان سنجش آموزش کشور همچنین از ثبت نام بیش از ۳۵۳ هزار و ۴۲۹ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ تا صبح امروز خبر داد و گفت: مهلت انتخاب رشته برای شرکت در این آزمون ساعت ۲۴ امشب (یکشنبه ۲۸ خردادماه) پایان می پذیرد.
توکلی به داوطلبانی که تاکنون انتخاب رشته نکرده اند توصیه کرد در مهلت باقی‌مانده با مطالعه اطلاعیه‌های منتشر شده بر روی سایت سازمان سنجش، با رعایت تمامی شرایط و ضوابط نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کدرشته‌محل از کدرشته‌محل‌های مجاز و مورد علاقه خود اقدام کنند.
به گفته وی‌، امکان مشاهده اطلاعات و ویرایش اطلاعات فرم انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال ۹۶ نیز تا ساعت ۲۴ امروز امکانپذیر است.
توکلی یادآور شد: داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ مجاز به انتخاب رشته بوده و علاقه‌مند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی نیز هستند، ضرورت دارد بر اساس اطلاعیه‌ای که این دانشگاه منتشر می‌کند و در مهلت مشخص با مراجعه به سایت این دانشگاه نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های خود اقدام کنند.
آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش دانشجو در ۱۳۲ کدرشته امتحانی در ۶ گروه آزمایشی در روزهای هفتم و هشتم اردیبهشت ماه ۹۶ در ۶۸ شهرستان و ۱۸۵ حوزه امتحانی و ۱۳۲ کدرشته امتحانی برگزار شد.
از تعداد ۸۷۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ تعداد ۷۰۷ هزار و ۶۳ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند که از این تعداد، ۶۵۶ هزار و ۱۸۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.
فراهنگ**۹۱۸۷**۱۰۵۵**خبرنگار: حمیدرضا بازگشا**انتشار: زینب کارگر
برای اطلاع از اخبار متنوع فرهنگی و هنری، با کانال فرهنگی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
https://t.me/irnaf

Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *