بخشنامه نحوه فعالیت انتخاباتی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه‌ نحوه فعالیت واحدها و مراکز دانشگاهی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر را به کلیه مناطق، واحدها، مراکز و آموزشکده‌های فنی‌وحرفه‌ای ابلاغ کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حیدرعلی شایانفر معاون هماهنگی دانشگاه آزاد بخشنامه‌ نحوه فعالیت انتخاباتی دانشگاه آزاد را ابلاغ کرد.

متن کامل بخشنامه به شرح زیر است:

تقارن انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهرها در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، وظیفه اقشار جامعه ایران اسلامی به خصوص نخبگان را سنگین تر و حساس‌تر کرده است، بنابراین امید است مسوولین دانشگاه آزاد اسلامی در سطح سازمان مرکزی، مناطق، سازمان سما، واحدها،‌ مراکز و آموزشکده ها ضمن رعایت مفاد بخشنامه حاضر با تدبیر و تصمیم‌گیری درست و بجا شرایط و بستر مناسب جهت گذر از این مرحله حساس تاریخی را فراهم سازند و سیاست‌ها و چارچوب کلی تدوین شده در ذیل را به خوبی تبیین کنند.

– واحدها در خصوص حضور حداکثری و بصیرت افزایی قشر دانشگاهیان برنامه‌های خود را پس از طرح و تصویب در شورای فرهنگی واحد اجرا کنند. در این زمینه استفاده از راهنمایی و ارشادات دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز توصیه می‌شود.

صرفاً تشکل‌های سیاسی اسلامی و بسیج در واحدهای دانشگاهی می‌توانند در چارچوب ضوابط و مقررات و پس از اخذ مجوز از هیات نظارت و مبادی ذیربط از کاندیداها جهت سخنرانی دعوت کنند ولی هیچ کدام از روسای واحدها و مناطق و دیگر مسوولین واحدها حق دعوت از کاندیداها و یا اعلام طرفداری و تبلیغ برای آنها را ندارند.

معاونین، مشاورین، مدیران کل و مسوولین سازمان مرکزی و سازمان سما و روسای مناطق، واحدها، مراکز و آموزشکده‌ها در صورتی که کاندیدای شورای شهر یا ریاست جمهوری شوند باید در زمان مقرر رسمی برای تبلیغات تا اعلام نتایج انتخابات اقدام به اخذ مرخصی کنند.

معاونین، مشاوران، مدیران کل و مسوولین سازمان مرکزی و سازمان سما و روسای مناطق، واحدها، مراکز و آموزشکده‌ها اجازه تبلیغ یا فعالیت به نفع کاندیداها را ندارند و مصرانه باید از هر گونه عمل که شائبه نقض این موضوع را داشته باشد جلوگیری کنند و در صورتی که تمایل به همکاری با ستادهای انتخاباتی هر یک از کاندیداها را داشته باشند باید قبل از شروع همکاری استعفای خود را به مسوول مستقیم و بلافصل خود ارائه کنند.

انتهای پیام

Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *