آغاز ثبت‌نام متقاضیان بورس دکتری دستگاه‌های اجرایی از امروز

معاون بورس و دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان، گفت: شیوه‌نامه بورسیه تحصیلی کارشناسان و متخصصان حوزه‌های کاربرد برای تحصیل در مقطع دکتری پژوهش محور نهایی و ابلاغ شده است، بنابراین متقاضیان می‌توانند از امروز برای ثبت‌نام اقدام کنند.

حسن مسلمی‌ نایینی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهارکرد: شیوه‌نامه بورسیه تحصیلی کارشناسان و متخصصان حوزه‌های کاربرد برای تحصیل در مقطع دکتری پژوهش محور به منظور هدفمند کردن ارتقای سطح علمی کارشناسان و متخصصان دستگاه‌های اجرایی، آموزشی، فنی و خدماتی دولتی و غیردولتی کشور که دارای پروانه و مجوز لازم هستند و همچنین ایجاد ارتباط نزدیک بین دانشگاه و این دستگاه‌ها در انجام پژوهش‌های کاربردی مورد نیاز کشور و مستندسازی علمی دستاوردهای طرح‌هایی که توسط کارشناسان و متخصصان تحت راهنمایی استادان دانشگاه انجام می‌شود، برای اولین بار تدوین و ابلاغ شده است.

مسلمی جلوگیری از خروج کارشناسان و متخصصان ایرانی به کشورهای خارجی به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشورها که بعضا دارای اعتبار پایین و همراه با تبعات گسترده فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را از جمله مزایای اجرای این طرح عنوان کرد و گفت: بر اساس آمارهای موجود، بیش از ۳۰۰۰ نفر از متخصصان، کارشناسان و مدیران دستگاه‌های اجرایی کشور به دلیل اینکه زمینه ادامه تحصیل آنها در مقطع دکتری داخل کشور فراهم نبود برای ادامه تحصیل به خارج رفته و در دانشگاه‌های خارجی مشغول به تحصیل هستند.

وی اجرایی شدن شیوه‌نامه بورسیه تحصیلی کارشناسان و متخصصان حوزه‌های کاربرد در مقطع دکتری را موجب تسهیل در ادامه تحصیل این افراد و صرفه‌جویی ارزی برای کشور و همچنین برقراری ارتباط نزدیک استادان و دانشجویان دانشگاه‌ها با کارشناسان و متخصصان و درنتیجه، درهم آمیخته شدن علم و تجربه عنوان کرد.

وی افزود: داوطلبان باید علاوه بر شرایط عمومی ورود به آموزش عالی، دانشنامه دکتری عمومی یا کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه‌های داخل یا خارج مورد تایید وزارتین علوم یا بهداشت و همچنین حداقل سه سال سابقه فعالیت در حوزه کاری مرتبط با موضوع رساله مقطع دکتری داشته باشند.

وی درباره نحوه معرفی و بررسی شرایط متقاضیان این بورس تحصیلی، تصریح کرد: داوطلبان می‌توانند از امروز به پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بورس ( سامانه کاربرد) مراجعه و پس از مطالعه شیوه‌نامه مربوط و دستورالعمل ثبت‌نام با تکمیل دقیق کلیه مراحل و بارگذاری تمام اطلاعات و مدارک لازم نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

مسلمی با بیان اینکه پس از ثبت‌نام مجازی داوطلبان و صدور تاییده برای متقاضی توسط حوزه کاربرد (دستگاه و سازمان محل اشتغال داوطلب)، بررسی مدارک و صلاحیت علمی و عمومی و احراز توانمندی‌های لازم در شورای ویژه‌ای انجام می‌شود، اظهارکرد: سپس افراد واجد شرایط حداکثر به سه موسسه معرفی می‌شوند و در مراحل بعدی نیز بررسی تقاضا در هیات و ارسال نتیجه به همراه عنوان رساله تقاضامحور و دلایل نیاز حوزه کاربرد به انجام این رساله و اسامی استادان راهنما و مشاور رساله به اداره کل بورس توسط موسسه آموزش عالی مجری دوره دکتری اجرا می‌شود.

به گفته وی بررسی و صدور حکم بورسیه جهت تحصیل در موسسه توسط رییس سازمان امور دانشجویان، تدوین و انعقاد قرارداد بین موسسه آموزش عالی مجری دوره دکتری و حوزه کاربرد و در نهایت، ارسال رونوشت قرارداد و اعلام شروع به تحصیل به اداره کل بورس سازمان امور دانشجویان نیز مراحل بعدی فرآیند بررسی شرایط متقاضیان استفاده از بورس تحصیلی کارشناسان حوزه کاربرد در مقطع دکتری پژوهش محور را تشکیل می‌دهند.

مسلمی تاکید کرد: پرداخت تمام هزینه‌های تحصیلی کارشناسان و متخصصان در مقطع دکتری اعم از شهریه و هزینه اجرای طرح و اخذ تعهدات لازم، به عهده کارفرما (سازمان معرفی کننده کارشناس و متخصص) است.

انتهای پیام

Loading...
 • سامانه کاربرد
 • بورس دکترا
 • سامانه ثبت نام وارسال مدارک دکترا
 • دکتری بورسیه اموزش و پرورش
 • ثبتنام بورس
 • ثبت نام بورس دولتی
 • بورسیه دکتری دستگاههای دولتی
 • بورسیه دکتری دستگاه های دولتی
 • بورسیه دکتری دستگاه ها
 • بورسیه دستگاه های دولتی دکتری
 • شرایط استفاده از بورسیه دکترا دانشگاه ازاد۹۴
9 comments on “آغاز ثبت‌نام متقاضیان بورس دکتری دستگاه‌های اجرایی از امروز
 1. احساس گفت:

  باسلام

  سوالی داشتم مبنی بر اینکه اگر سازمانی برای دکتری بورس بکنه ولی ما استخدام اون سازمان نباشیم می تونیم در سامانه ثبت نام کنیم؟ البته سازمان قول بورس برای یک موضوع تحقیقاتی رو داده ولی من استخدام اون سازمان نیستم و حکم کارگزینی ندارم. از راهنمایی شما سپاسگزارم

 2. maryam گفت:

  باسلام

  سوالی داشتم مبنی بر اینکه اگر سازمانی برای دکتری بورس بکنه ولی ما استخدام اون سازمان نباشیم می تونیم در سامانه ثبت نام کنیم؟ از راهنمایی شما سپاسگزارم

 3. سوگل گفت:

  سلام
  من کارمند رسمی یه شرکت دولتی هستم
  میشه شرایط بورسیه دکتری در دستگاههای اجرایی رو برای من ارسال کنید
  متشکرم

 4. مهدیه شیخ گفت:

  با سلام جواب پذیرش بورسیه دکتری پژوهش محور دستگاههای اجرایی چه موقع اعلام می شود

 5. سحرناز درویشی گفت:

  با سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور هستم میشه بگید اگه بخوام بورس وزارت بشم چه در حال حاضر و چه در مقطع دکتری چه کاری می تونم بکنم؟

 6. صابر گفت:

  باسلام و درود
  من کارمند آموزش و پرورش هستم
  لطفا راهنمایی بفرمایید آیا آموزش و پرورش هم بورسیه برای دکتری دارد و اگر دارد درچه رشته هایی ؟؟؟
  گرایش تحصیلی بنده تربیت بدنی – اصلاحی می باشد
  باتشکر اززحمات شما

 7. صابر گفت:

  باسلام
  لطفا بفرمایید رشته تربیت بدنی را کدام دستگاهها بورس می کنند؟؟؟
  بنده ارشد اصلاحی را دارم
  تشکر

 8. قاسم گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  آیا سامانه کاربری در مقطع دکتری پژوهش محور جهت ثبت نام مجدد فعال خواهد شد یا دیگر زمان ثبت نام به اتمام رسیده و اگر به اتمام رسیده امکان تمدید وجود نخواهد داشت.
  لطفا راهنمایی بفرمائید.

 9. رزیتا گفت:

  کارشناس ارشد مشاوره و استخدام رسمی آموزش و پرورش هستم شاغل در منطقه 7 تهران لطفا لطفا لطفا لطفا مرا جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت بورسیه راهنمایی کنید ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *