ایجاد کمیته اخلاق در 25 واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد

ایجاد کمیته اخلاق در 25 واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد

مدیرکل امور پژوهشی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد ضمن اشاره به راه اندازی سامانه علم سنجی و پژوهشیار در آینده نزدیک، از ایجاد کمیته اخلاق در ۲۵ واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد خبر داد.

به گزارش ایسنا، بختیار امروز در یک نشست خبری با بیان اینکه راه اندازی سامانه علم سنجی و سامانه امور پژوهشی یا پژوهشیار از دستاوردهای حوزه پزشکی بوده است، اظهار کرد: این سامانه در سه بخش مجزا برنامه‌های موثری در افزایش ویژگی‌های کیفی دانشگاه آزاد خواهد داشت.

مدیرکل امور پژوهشی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد افزود: به گونه ای که ارزشیابی مراکز تحقیقاتی به صورت کامل و جامع جهت رتبه‌بندی مراکز تحقیقاتی برای ایجاد فضای رقابتی، رنکینگ و رتبه‌بندی اعضای هیات علمی بر اساس خروجی علمی در سطح دانشگاه آزاد و رتبه‌بندی واحدهای علوم پزشکی براساس خروجی مقالات در سامانه علم‌سنجی‌ پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: این سامانه تا پایان دی ماه به بهره برداری می‌رسد که آمار تولید علمی را به تفکیک واحدها نشان می‌دهد.

بختیار به سامانه پژوهشیار نیز اشاره کرد و گفت: مراحل زیرساختی این سامانه انجام شده و از هفته آینده به صورت پایلوت در دو واحد انجام خواهد شد که کلیه طرح‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویان و اعضای هیات علمی را بررسی می‌کند.

وی افزود: همچنین ایجاد داشبورد مدیریتی برای بررسی کلیه بودجه‌های اختصاص یافته به طرح های تحقیقاتی و پیگیری روند، تصویب و نظارت بر تحقیقات در نظر گرفته شده است.

بختیار همچنین با اشاره به شیوه نامه اخلاق گفت: با تفاهم‌نامه منعقد شده با وزارت بهداشت و ارتباط با کمیته ملی اخلاق پزشکی، شیوه نامه اخلاق را به واحدهای علوم پزشکی ابلاغ کردیم و در این راستا به ۲۵ واحد مجری کد اعتبار اخلاق اعطا شد.

انتهای پیام

Loading...
  • کمیته اخلاق علوم پزشکی دانشگاه آزاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *