افتتاح و نگهداری حساب های دومنظوره برای دانشگاه های دولتی ممنوع است

افتتاح و نگهداری حساب های دومنظوره برای دانشگاه های دولتی ممنوع است

تهران – ایرنا – بانک مرکزی اعلام کرد: افتتاح حساب و نگهداری سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار از جمله حساب‌های دو منظوره توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی برای دانشگاه‌های دولتی و به تبع آن اعطای سود به آن‌ها ممنوع است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، بانک مرکزی ۱۰ اردیبهشت ماه پارسال در بخشنامه ای به شبکه بانکی کشور ممنوعیت افتتاح و نگهداری حساب های مدت دار را برای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و فرهنگستان هایی که مجوز از شورای گسترش آموزش عالی وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر مراجع قانونی ذیصلاح دارند، لغو کرده بود.
اما این بخشنامه محل ایراد دیوان محاسبات کشور قرار گرفته است و این دیوان این بخشنامه را مغایر با یکی از مصوبات شورای پول و اعتبار به تاریخ اول دیماه ۱۳۶۴ دانسته است.
از این رو بانک مرکزی امروز (یکشنبه) در بخشنامه جدید، بخشنامه اردیبهشت ماه پارسال خود را لغو و اعلام کرد: افتتاح حساب و نگهداری سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار از جمله حساب‌های دو منظوره توسط بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی برای دانشگاه‌های دولتی و به تبع آن اعطای سود به آنها ممنوع است.
بر اساس این بخشنامه، بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی ملزم هستند ضمن ابلاغ این بخشنامه، بر حسن اجرای آن نظارت کنند.
اقتصام**۲۰۲۵**۱۵۶۱**تنظیم کننده: لیلا جودی**انتشاردهنده: مژگان توانا
آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان در کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام:
IRNAeco@
https://telegram.me/irnaeco
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *