بازگشت جو بایدن به دانشگاه پنسیلوانیا

شنیده‌ها حاکی از آن است که جو بایدن معاون اول باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا پس از پایان دوران معاونت خود به دانشگاه پنسیلوانیا بازمی‌گردد.

به گزارش ایسنا به نقل از یو.هرالد، جو بایدن به یکی از اعضای سنای آمریکا گفته که پس از پایان کارش در کاخ سفید به دانشگاه پنسیلوانیا بازمی‌گردد تا علاوه بر فعالیت سیاسی، تحقیقاتش را در رابطه با سرطان ادامه دهد.

وی در این ملاقات اعلام کرده که با وجود کار در دانشگاه، با هیچ مرکز پزشکی همکاری نخواهد کرد؛ چرا که علاقمند است نتایج تحقیقاتش به صورت عمومی در اختیار همه قرار بگیرد و بیماران بیشتری از این تحقیقات استفاده کنند.

جو بایدن دو سال قبل پسرش را به خاطر سرطان مغز(تومور مغزی) از دست داد و این موضوع آغاز طرح درمان سرطان”مون‌شات” را در پی داشت و باعث شد مبارزه با سرطان مورد توجه عموم قرار بگیرد. در پی آغاز این طرح باراک اوباما از اختصاص بودجه شش میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری به این طرح خبر داد.

جو بایدن برای موفقیت این طرح تلاش‌های زیادی کرد و به خاطر تلاش‌های وی نام پسرش به این طرح اضافه شد.

بایدن یک بنیاد خیریه غیرانتفاعی نیز برای مبارزه با سرطان راه‌اندازی کرده است که علاوه بر انجام امور مالی و خیریه برای مبارزه با سرطان در رابطه با ایجاد فرهنگ مبارزه همگانی با این بیماری فعالیت می‌کند.

با اینکه بازگشت بایدن به دانشگاه پنسیلوانیا قطعی به نظر می‌رسد اما وی هنوز شخصا در این رابطه اظهار نظر نکرده است.

انتهای پیام

Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *