جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود

جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود

تهران-ایرنا- مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: جشن ازدواج دانشجویی این دانشگاه ۱۸ بهمن ماه با حضور ۱۴۱ زوج برگزار می شود.

@PhdTelegram تلگرام دکتری 

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه دانشگاه صنعتی امیر کبیر، جواد طباطبایی گفت: مراسم ازدواج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف ازدواج به هنگام، آگاهانه، آسان و پایدار ۱۸ بهمن ماه برگزار می شود.
وی افزود: در این مراسم ۱۴۱ زوج حضور دارند که از این تعداد ۱۱ زوج هردو دانشجو دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستند.
مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: در این مراسم ۳۱ زوج در مقطع کارشناسی، ۶۲ زوج در مقطع کارشناسی ارشد و ۴۸ زوج در مقطع دکتری هستند.
طباطبایی تاکید کرد: پس از برگزاری مراسم، زوج های دانشجو با قطار به مشهد مقدس اعزام می شوند.

** معاون فرهنگی و اجتماعی وزیرعلوم: شهدای دانشجو در مسیر اهداف و آرمان‌های متعالی از همه آنچه که داشتند، گذشتند
سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه شهدای دانشجو این پیام را برای ما به یادگار گذاشتند که در مسیر اهداف و آرمان‌های متعالی از همه آنچه که داشتند گذشتند، گفت: ما نیز باید از هر آنچه داریم بگذریم و امروز در دفاع از آرمان‌ها، ارزش‌ها، اخلاق، انسجام ملی، وحدت، مردم و مصالح مردمی تلاش کنیم و با یک نگاه جامع و همه‌جانبه و یک رویکرد همدلانه راه آن‌ها را ادامه دهیم.
هاشمی با حضور در یادمان شهدای هویزه و زیارت مزار شهدا، هم‌زمان با روز شهدای دانشجو، اظهارکرد: بسیار خرسندم که بار دیگر توفیق نصیب شد تا برای چهارمین بار متوالی در این یادمان حضور پیدا کنم.
وی افزود: یکی از افتخارات این دولت این است که نسبت به راه، آرمان‌ها و نمادهای شهدای توفیق پیدا کند و امروز نیز فرصتی فراهم شد که هم ارادت خود را نسبت به شهدا ابراز و هم خدمت خانواده شهدا عرض ادب داشته و از این محفل و برکت حضور شهدا، بهره ببریم.
هاشمی با بیان اینکه هر زمان در یادمان هویزه حضور پیدا می‌کنم از شهدا روحیه و درس می‌گیرم، گفت: باید با حضور دراین یادمان آرمان‌های این شهیدان را که در سال ۵۹ و ابتدای جنگ برای آن جان خود را فدا کرده و قطعه قطعه شدند، یادآوری می‌کنیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یادآورشد: آن روز شهدای ما، در آغاز جنگ تحمیلی فداکاری کردند و اکنون این مجموعه دراین محل برپا شده است و یاد آن‌ها را حفظ می‌کند تا به ما گوشزد کند که امروز هم در دفاع از آرمان‌ها، ارزش‌ها، اخلاق، انسجام ملی، وحدت، مردم و مصالح مردمی باید تلاش کنیم و با یک نگاه جامع و همه‌جانبه و یک رویکرد همدلانه راه آن‌ها را ادامه دهیم.

** اولین جلسه کمیته حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی قرآنی در وزارت علوم برگزار شد
اولین جلسه کمیته حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی قرآنی، به ریاست جلال بختیاری مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امورپژوهشی و فناوری وزارت علوم با دستور بررسی نسخه اصلاحی ‘‌آیین‌نامه اجرایی حمایت از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های قرآنی دانشجویان وطلاب’ ‌برگزارشد.
اولین جلسه کمیته حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی قرآنی در وزارت علوم برگزار شد
بختیاری ضمن اعلام این خبر بر اهمیت ویژه پژوهش های قرآنی تاکید کرد و گفت: وضعیت موجود درعرصه پژوهش‌های قرآنی به هیچ وجه در شان منبع ارزشمندی همچون قرآن کریم که مبنای انقلاب اسلامی است نمی‎باشد و ضروری است میزان توجه به فعالیت‎های علمی قرآنی در حوزه پژوهش و آموزش عالی افزایش یابد.
وی با اشاره به تدوین آیین‌نامه حمایت از فعالیت‎های بین‎رشته‎ای قرآنی ابرازامیدواری کرد که این آیین‌نامه، زمینه هدایت بیشتر پژ‌وهش‌های رشته‌های علوم انسانی را به سمت آموزه های قرآن کریم فراهم آورد.
مدیرکل دفترحمایت و پشتیبانی امورپژوهشی و فناوری وزارت علوم ضمن تاکید بر رویکرد اصلی آیین نامه برای اجرای ‘اولویت‌های پژوهشی مطالعات قرآنی کشور’ گفت: اولویت های مذکور در راستای اجرای بند ۳ از ماده ۲ منشور توسعه فرهنگ قرآنی، مبنی بر’‌‌ توسعه نظریه‌پردازی در نظام های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مبتنی بر فرهنگ و معارف قرآنی’ درسال ۹۳ به تصویب کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور رسیده و در دو سال گذشته نیز به اجرا در آمده است، بنابراین آیین نامه فعلی درحقیقت با پشتوانه تجربیات دو سال اخیر مجریان، بازبینی و تنظیم شده است.
وی ادامه داد: تقریباً ۹۰ درصد اولویت‎های پژوهشی مطالعات قرآنی ماهیت میان‎رشته‎ای دارد و اولین گام برای تحقق اولویت‌های مورد انتظار این است که در گفتمان استادان و دانشجویان علوم انسانی، قرآن به عنوان اصیل ترین و متقن ترین منبع زیربنائی فکری و شناختی متفکران علوم مختلف مورد توجه قرارگیرد.
وی با بیان این نکته افزود: این مهم، مبنای اصلی و کلیدی در تدوین نسخه جدید آیین‌نامه حمایت از پژوهش‌های قرآنی بوده و مطابق این آئین نامه از تمامی پژوهش‌های بین‌رشته‌ای حوزه قرآن و سایرعلوم حمایت می شود.
بختیاری ادامه داد: با توجه به ماهیت فرادستگاهی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور و کارگروه‎های تخصصی، چتر حمایتی این آیین‎نامه کلیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و طلاب سطح ۳ و ۴ حوزه را تحت پوشش قرار خواهد داد.
دراین جلسه مقررشد هریک از اعضا به صورت جداگانه بخش‌های مختلف ‌آیین‌نامه را مورد بررسی کارشناسی قرارداده و نظرات تکمیلی خود را به دبیرخانه کمیته ارسال کنند.
فراهنگ**۹۱۸۷**۱۸۲۳ دریافت کننده: حمیدرضا بازگشا * انتشار دهنده: طاهره نبی اللهی
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *