شرکت ۳۰۰ گروه در مسابقه طراحی سردر دانشگاه جندی‌شاپور دزفول

شرکت ۳۰۰ گروه در مسابقه طراحی سردر دانشگاه جندی‌شاپور دزفول

رییس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول با اشاره به شرکت حدود ۳۰۰ گروه در مسابقه طراحی سردر این دانشگاه، گفت: شرکت‌کنندگان تا ۳۰ آذرماه فرصت دارند طرح‌های پیشنهادی خود را در قالب آلبوم به دانشگاه ارسال کنند؛ ماکت سه طرح برگزیده در روزهای برگزاری کنگره جندی‌شاپور رونمایی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر کوروش مومنی با اعلام این خبر اظهار کرد: تاکنون حدود ۳۰۰ گروه شامل شرکت‌ها، مهندسان مشاور، تیم‌ها و گروه‌های معماری و دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای شرکت در مسابقه طراحی سردر دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این مسابقه با در نظر گرفتن تاریخچه و آمیزه‌های معماری و شهرسازی جندی‌شاپور و همچنین توجه به هویت تاریخی، معماری و شهرسازی دزفول برگزار می‌شود، در خصوص مهلت شرکت در این مسابقه و تحویل آثار گفت: مهلت ثبت‌نام تا ۳۰ مهرماه بوده است و شرکت‌کنندگان تا ۳۰ آذرماه فرصت دارند که طرح‌های پیشنهادی خود را در قالب آلبوم به دانشگاه ارسال کنند.

رییس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول از رونمایی ماکت سه طرح برگزیده در روزهای برپایی کنگره بین‌المللی جندی‌شاپور خبر داد و افزود: پس از داوری طرح‌ها توسط هیأت داوران، در نهایت سه طرح برگزیده می‌شوند که ماکت آن‌ها در روزهای برپایی کنگره بین‌المللی جندی‌شاپور – ۲۷ و ۲۸ بهمن‌ماه – رونمایی می‌شود.

مؤمنی تصریح کرد: طرح‌ برگزیده نهایی پس از انجام مراحل تهیه نقشه‌های فاز ۲ و انعقاد قرارداد با طراح، در برنامه طرح و توسعه دانشگاه قرار می‌گیرد تا اجرایی شود.

وی همچنین به اختصاص یک نسخه از نشریه علمی‌ترویجی شوادون به طرح‌های برتر اشاره و خاطرنشان کرد: یک شماره نشریه شوادون که نشریه انجمن معماری و شهرسازی دانشگاه است، به چاپ حدود ۴۰ تا ۵۰ طرح برتر اختصاص می‌یابد و این نسخه برای کسانی که طرح آن‌ها به چاپ رسیده، ارسال می‌شود.

رییس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول در خصوص هیأت داوران این مسابقه گفت: هیأت داوران کمیته‌ای متشکل از اساتید معماری و شهرسازی دانشگاه‌های تهران و جندی‌شاپور دزفول هستند که با نظارت پروفسور گلابچی استاد دانشگاه تهران و چهره ماندگار معماری و مهندسی ساختمان، طرح‌های رسیده را داوری می‌کنند.

مؤمنی ادامه داد: دکتر کتایون تقی‌زاده، پروفسور بمانیان، دکتر طالبیان، مهندس مهرکی‌زاده و خودم اعضای هیأت داوران این بخش هستیم. به طرح‌های برگزیده به‌ترتیب پنج سکه و تندیس مسابقه، سه سکه و لوح افتخار و یک سکه و تقدیرنامه اهدا می‌شود.

انتهای پیام

Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *