سوالات کارشناسی ارشد 93 سراسری – سوالات کنکور ارشد 93

سوالات کارشناسی ارشد ۹۳ در قرنطینه کامل است

مشاور عالی سازمان سنجش با رد نگرانی برخی داوطلبان درباره امنیت آزمون و لو رفتن سوالات نیز خاطر نشان کرد: همه تدابیر امنیتی و حفاظتی طبق روال پیش بینی شده و همانند سنوات گذشته اتخاذ و اجرا شده است و داوطلبان از امنیت کامل آزمون اطمینان داشته باشند چرا که سوالات در قرنطینه کامل است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر امنیت آزمون کارشناسی ارشد ۹۳، نگرانی‌ برخی داوطلبان در این باره به دلیل تغییر تاریخ برگزاری آزمون را نادرست خواند.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت:‌ درپی بارش سنگین برف در برخی استان‌ها ، آزمون سراسری کارشناسی ارشد ۹۳ با یک هفته تاخیر، از چهارشنبه ۲۳ بهمن به مدت سه روز به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

—————————————–

کارشناسی ارشد ۹۲

با آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ از امروز، سازمان سنجش مهمترین شیوه های سنجش و پذیرش برگزیدگان علمی و نحوه طراحی سئوالات این آزمون را اعلام کرده است.
به گزارش خبرنگار مهر، ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ دانشگاهها و موسسات آموزش عالی از امروز سه شنبه ۹ آبان ماه در سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org آغاز خواهد شد.

پذیرش ارشد ۹۲ برگزیدگان علمی

سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات امتیاز برگزیدگان علمی دوره کارشناسی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی را برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ اعلام کرد.
بر این اساس، برگزیدگان رتبه های اول تا سوم المپیادهای علمی دانشجویی با معرفی دبیرخانه المپیاد و کسب حد نصاب علمی برابر ۸۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در همان رشته آزمون به عنوان برگزیدگان علمی برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ شناخته می شوند.
دانشجویان نمونه کشوری رتبه های اول تا سوم جشنواره های معتبر علمی همچنین دانش آموختگان رتبه اول دوره کارشناسی، به شرط کسب حد نصاب علمی برابر ۹۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده نیز به عنوان استعداد درخشان معرفی می شوند.
سازمان سنجش حداکثر تا سقف ۳ نفر در هر رشته محل از ظرفیت دوره های بالاتر را به افراد واجد شرایط اختصاص خواهد داد.

سوالات کارشناسی ارشد ۹۲

طرح سؤالات امتحانات اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات دانش آموخته دوره کارشناسی در هر رشته، مطابق فهرست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه ریزی است.
برای آن دسته از کد رشته های امتحانی که دارای آزمون تشریحی یا آزمون عملی نیز در برخی از دروس هستند، آزمون در دو مرحله برگزار می شود.
در اینگونه رشته ها منحصراً داوطلبانی که درآزمون تستی رشته مربوط شرکت و با توجه به حدنصاب نمره علمی مربوط مجاز به انتخاب رشته هستند حق شرکت در جلسه آزمون مرحله دوم دروس مربوط به رشته امتحانی را خواهند داشت.
تمام داوطلبانی که در آزمون تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۲ ثبت نام می کنند توجه داشته باشند سؤالات به گونه ای طراحی شده که نیاز به استفاده از ماشین حساب در آزمون نیست.

نحوه گزینش ارشد ۹۲

گزینش نهایی در هر یک از رشته های امتحانی از بین داوطلبانی که حد نصاب نمره علمی لازم را بر اساس مواد آزمون احراز کرده باشند، با توجه به ضوابط مربوط انجام خواهد شد.
برای دانش آموختگان رتبه اول دوره کارشناسی در هر کدرشته محل، یک ظرفیت علاوه بر ظرفیت (مازاد) مندرج در دفترچه شماره ۲ تخصیص داده می شود و این قبیل فارغ التحصیلان در گزینش نهایی ابتدا در هر اولویت انتخابی با سهمیه ثبت نامی و در صورت عدم قبولی، با سهمیه رتبه اول گزینش خواهند شد، بدیهی است این قبیل فارغ التحصیلان نیز همانند سایر داوطلبان باید حدنصاب نمره علمی لازم را احراز کنند.
گزینش نهایی، بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل دوره کارشناسی انجام خواهد گرفت.

کارشناسی ارشد 92

کارشناسی ارشد ۹۲

اعمال ۲۰ درصد معدل دوره کارشناسی بر اساس مصوبه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون تحصیلات تکمیلی به صورت تراز اعمال خواهد شد.
۲۰ درصد ظرفیت در هر رشته محل به رزمندگان واجد شرایط که حدنصاب نمره علمی لازم را احراز کرده باشند، اختصاص می یابد.
به گزارش مهر، آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی صبح و عصر روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۱ برگزار خواهد شد.

سوالات کارشناسی ارشد ۹۳ دانلود سوالات ارشد ۹۳ همه رشته ها

Loading...
 • سوالات ارشد ۹۲
 • سوالات کنکور ارشد ۹۲
 • سوالات کارشناسی ارشد ۹۲
 • ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد ۹۲
 • کلید سوالات کارشناسی ارشد ۹۲
 • سوالات کنکور کارشناسی ارشد ۹۲
 • سوالات کارشناسی ارشد۹۲
 • سوالات آزمون کارشناسی ارشد ۹۲
 • arshad azad 92
 • sabtenam daneshgah azad
 • سوالات ارشد مکانیک ۹۲
 • سوالات کارشناسی ارشد ۹۲
 • کنکور ارشد ازاد ۹۲
 • سوالات ارشد سراسری ۹۲
 • سوالات آزمون ارشد ۹۲
 • کلید ارشد ۹۲
 • سوالات کارشناسی ارشد سال ۹۲
 • سوالات ارشد مدیریت ۹۲
 • دانلود سوالات کارشناسی ارشد ۹۳
 • سوالات کنکور سراسری ارشد ۹۲
 • azmoon arshad azad 92
 • تعداد پذیرش کارشناسی ارشد ۹۲
 • سوالات ازمون کارشناسی ارشد ۹۲
 • سوالات کنکور ارشد مکانیک ۹۲
 • ظرفیت پذیرش ارشد ۹۲
 • کلید کارشناسی ارشد ۹۲
 • سوالات کنکور ارشد سراسری ۹۲
 • سوالات کارشناسی ارشد سراسری ۹۲
 • کلید سوالات ارشد ۹۲
 • کلید کنکور ارشد ۹۲
17 comments on “سوالات کارشناسی ارشد 93 سراسری – سوالات کنکور ارشد 93
 1. مدیریت سایت گفت:

  پذیرش دانشجوی ارشد مدیریت ورزشی در دانشگاه صنعتی شاهرود
  مرکز آموزش های الکترونیکی دانشگاه صنعتی شاهرود از ترم آینده در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، گرایش کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی دانشجو پذیرش می کند.
  به گزارش خبرنگار مهر، مرکز آموزش های الکترونیکی دانشگاه صنعتی شاهرود با اخذ مجوز ایجاد کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی از دفتر گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای ترم بهمن 92-91 در مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی گرایش مدیریت ورزشی دانشجو می پذیرد.

  علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت اینترنتی http://vu.shahroodut.ac.ir مرکز آموزش های الکترونیکی دانشگاه مراجعه کنند.

 2. مدیریت سایت گفت:

  لیست دانشگاه‌های مجاز برای ثبت‌نام دانش‌آموختگان
  شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد در دانشگاه صنعتی شریف اعلام شد/مهلت ثبت‌نام تا 24 آبان

  شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی 93-92 در دانشگاه صنعتی شریف اعلام شد.

  به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس آیین‌نامه تسهیلات آموزشی برای دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی دانشگاه و نیز پیرو مصوبات وزارت علوم، دانشگاه صنعتی شریف از میان دانشجویان ورودی 88 و دو رشته‌ای‌های ورودی 87 این دانشگاه و سایر دانشگاه‌های منتخب، تعداد محدودی را بدون آزمون ورودی جهت ورود به دوره‌های کارشناسی ارشد می‌پذیرد.

  بر این اساس متقاضیان باید فرم درخواست خود را تا 24 آبان ماه به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه ارائه کنند.

  به گزارش ایسنا، دارا بودن حداقل معدل 17 و گذراندن حداقل 100 واحد درسی در مقطع کارشناسی، اتمام تحصیلات کارشناسی تا 31 شهریور 92، داشتن رتبه‌های یک تا سه برای داوطلبان سایر دانشگاه‌ها(پرونده داوطلبان سایر دانشگاه‌ها که رتبه یک تا سه را ندارند اما معدل آنان 18 و بالاتر است نیز قابل بررسی است)، برخی از شرایط لازم برای ارایه درخواست است.

  گفتنی است، صرفا در مورد داوطلبان رشته‌های شیمی و مهندسی مواد پرونده داوطلبانی که معدل بالای 16.5 داشته و جزء 10 درصد نخست متقاضیان باشند، قابل بررسی است.

  بر اساس آیین‌نامه، درخواست متقاضی فقط برای ورود به یک رشته تحصیلی بررسی خواهد شد و دانشجویان دو رشته‌ای ضمن اینکه فقط در یک رشته می‌توانند فرم درخواست پر کنند، باید فرم تطبیق واحد خود را به مدارک مورد نیاز ضمیمه کنند.

  دانشجویان رشته‌های مختلف می‌توانند برای ورود به دانشکده‌های مدیریت و اقتصاد، مهندسی انرژی و گروه‌های زبان و فلسفه علم فرم درخواست پر کنند که در این صورت درخواست نامبردگان فقط برای دانشکده یا گروه مزبور منظور خواهد شد. همچنین دانش‌آموختگان رشته‌های مهندسی مکانیک و مهندسی دریا می‌توانند برای کارشناسی ارشد مهندسی دریا داوطلب شوند.

  به گزارش ایسنا، آخرین کارنامه تحصیلی، گواهی کسب رتبه‌های 1 تا 3 در دانشگاه مبدا (برای متقاضیان خارج از دانشگاه)، زبان‌شناسی رایانشی برخی از مدارک ازم برای ثبت‌نام است.

  کارشناسی ارشد مهندسی انرژی فقط از میان دانش‌آموختگان کارشناسی مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و فیزیک دانشجو می‌پذیرد.

  بر اساس آیین نامه، پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد فقط به جهت تشویق و حمایت از دانشجویان با وضعیت تحصیلی ممتاز صورت گرفته و اساسا موازی آزمون عادی کارشناسی ارشد انجام می‌پذیرد. لذا تاکید می‌شود که ارائه تقاضا از این طریق هیچ گونه حقی در رابطه با برخورد خاص با متقاضی در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ایجاد نمی‌نماید و به کلیه متقاضیان توصیه می‌شود مراحل و پیش نیازهای آزمون عادی کارشناسی ارشد را دقیقا رعایت نمایند.

  بر اساس این گزارش، پذیرش از میان دانش‌آموختگان دانشگاه‌های دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه شیراز، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه تبریز، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی صورت می‌گیرد.

 3. مدیریت سایت گفت:

  ثبت‌نام کنکور ارشد 92 تا سه‌شنبه ادامه دارد
  پاسخ سازمان سنجش به انتقاد داوطلبان به زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد 91

  مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه تا امروز بیش از 130 هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد 92 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ثبت‌نام کرده‌اند، گفت:‌مهلت ثبت‌نام تا روز سه‌شنبه 16 آبان ماه ادامه دارد.
  حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد تا روز سه‌شنبه از طریق سایت سازمان به نشانی www. sanjesh. org گفت: متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد پس از انجام ثبت‌نام در این دوره از آزمون می‌توانند تا 17 آبان ماه نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات اقدام کنند.

  وی افزود: آن دسته از داوطلبانی که در کد رشته تحصیلی دوره روزانه اعم از متمرکز و یا نیمه متمرکز آزمون کارشناسی ارشد 91 پذیرفته شده‌اند و پذیرفته‌شدگان نهایی کد رشته محل‌های بورسیه و یا شرایط خاص آزمون ارشد 91، حق ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد 92 را ندارند.

  توکلی با اشاره به اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد 91 در اواخر دی ماه و یا اوایل بهمن ماه، گفت: به آن دسته از داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد 91 انتخاب رشته کرده‌اند، توصیه می‌شود در آزمون کارشناسی ارشد 92 ثبت‌نام کنند تا در صورت عدم قبولی، در مرحله تکمیل ظرفیت ثبت‌نام خود را نیز انجام داده باشند.

  مشاور عالی سازمان سنجش در پاسخ به انتقاد داوطلبان در خصوص زمان اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت، گفت:‌ امسال برخلاف سال‌های گذشته کلیه شرکت‌کنندگان آزمون ارشد می‌توانستند در مرحله تکمیل ظرفیت انتخاب رشته مجدد داشته باشند، از آنجاکه علاوه بر بررسی نمرات علمی ثبت‌نام کنندگان باید صلاحیت‌های عمومی آنان نیز بررسی شود، قاعدتا طی این پروسه زمانبر خواهد بود، بنابراین توصیه می‌شود داوطلبان شرکت‌کننده در مرحله تکمیل ظرفیت، در آزمون ارشد 92 ثبت‌نام کنند.

 4. محمد گفت:

  تکمیل ظرفیت بهمن ماه کی اعلام خواهد شد

 5. Sadaf گفت:

  Dg tamdid nemikonan mohlate sabte namooooo :((((

 6. monir ebrahimi گفت:

  sabte name arshade daneshgahe azad eslami baraye sale 92-93 bakokor va bedone konkor kay mibashad mamnoon

 7. monir ebrahimi گفت:

  sabtenam arshad azad 92-93 che zamani ast aya gozashte ya na

 8. نیکا گفت:

  سلام میخواستم بدونم تو کنکور کارشناسی ارشد هم بومی بودن و سهمیه ناحیه تاثیری در رتبه داره؟
  و اینکه پدر من کارت ایثارگری داره من می تونم از سهمیه استفاده کنم یا نه؟

  قبل از صدور کارت امکان ویرایش اطلاعات یا تغییر حوزه امتحان وجود داره؟سازمان تاریخی برای ویرایش اطلاعات ثبتنامی کنکور ارشد در نظر گرفته؟

 9. زهرا گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم من کارشناسیحسابداری بامعدل 17/45.میتونم تو رشته هایشما ثبت نام کنم؟کی؟زمان ثبت نام کی هست

 10. زهرا گفت:

  با سلام، زمان ثبت نام کارشناسی ارشد92 معدلم را 15/89 ثبت کردم اما حالامتوجه شدم معدلم 16/01 میباشد. باتوجه به تاثیر معدل در کنکور ارشد، حالا که یک ماه به برگزاری آزمون مانده چگونه آن را ترتیب اثر بدهم؟

 11. حسین گفت:

  با عرض سلام خواستم ببینم کنکور ارشد سال 92 از نظر گرایشی با امسال فرق میکند

 12. kiana گفت:

  sabtename karshenac arshade sale 92 ta key edame dare? va az koja bayad bebinam kudum daneshgaha bedune konkure?

 13. salek گفت:

  salam emsal konkor arshad tarbiyat badani sovalateh biu mekanik va roshto yadgiri az kodom manabeh omadeh bood?dar sorat emkan vasam imail konin merc

 14. ناصر گفت:

  سلام ، میخواستم بدونم کلید (جواب) سوالات ارشد 92 کی اعلام میشه ؟
  و برای مجاز شدن تو رشته حسابداری چه ترازی لازمه ؟

 15. negar گفت:

  Man hanuz moadele kolam elam nashode ,, amma ta in term moadelam balaye17 bude ,, aya mitunam beonvane momtazin dar karshenasi arshad bedune konkur sherkat konam? LOTFAN PASOKH BEDID

 16. fatemeh گفت:

  سلام لطفامیشه منابع کنکورارشدازادتربیت بدنی رابیان کنید.باتشکر

 17. امیر هوشنگ خمسه گفت:

  سلام شماره داوطلبی دکتری

  را فراموش کرده ام لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *