آزمون کارشناسی ارشد 92 ، جزئیات ثبت نام ارشد 92 و دفترچه کارشناسی ارشد 92

آزمون کارشناسی ارشد ۹۲

دکتر توکلی مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور به تشریح جزئیات برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ از قبیل زمان ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۲ ، هزینه ثبت نام آزمون ارشد ۹۲ و همچنین مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ و زمان دانلود دفترچه کارشناسی ارشد ۹۲ سراسری پرداخت.

دکتر توکلی-مشاور عالی سازمان سنجش

دکتر توکلی-مشاور عالی سازمان سنجش

ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۲

دکتر توکلی افزود: ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ و هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور از ۹ تا ۱۶ آبان ماه سال ۹۱ انجام می شود. وی با بیان آنکه مدارک ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ در باجه های پستی توزیع نخواهد شد، گفت: تهیه مدارک ثبت نام آزمون ارشد ۹۲ صرفا به شیوه اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org امکان پذیر است.

هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۲

دکتر توکلی، هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ را ۱۷۸ هزار ریال اعلام کرد و افزود: مبلغ ثبت نام باید با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب به صورت الکترونیکی در سایت سازمان سنجش پرداخت شود که داوطلبان برای ثبت نام یک کدرشته امتحانی باید این مبلغ را بپردازند.

رشته های شناور کارشناسی ارشد ۹۲

به گفته وی، داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ارشد یکی از کدرشته های امتحانی شناور به عنوان رشته امتحانی دوم دارند، لازم است مبلغ ۱۷۸ هزار ریال دیگر به صورت الکترونیکی در سایت سازمان سنجش پرداخت کنند.

کارشناسی ارشد ۹۲ پیام نور

توکلی ادامه داد: داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد ۹۲ دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی هستند، باید علاوه بر مبالغ ثبت نام، برای پرداخت مبلغ ۵۸ هزار ریال دیگر به صورت اینترنتی اقدام کنند و علاقه مندی خود را در بند مربوطه تقاضانامه الکترونیکی علامت بزنند.

کد رهگیری ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۲

وی تاکید کرد: پس از انجام مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری ۱۴ حرفی توسط سیستم به داوطلبان ارائه می شود که این منحصرا نشانگر پایان ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد است و صحت اطلاعات ارسالی برعهده شخص داوطلب خواهد بود. توکلی به داوطلبان توصیه کرد برای اینکه دچار مشکل نشوند پس از تکمیل تقاضانامه ودریافت کد رهگیری ثبت نام آزمون ، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه کنند و تا زمان برگزاری آزمون نزد خود نگه دارند.

ویرایش ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۲

وی مهلت ویرایش اینترنتی تقاضانامه ثبت نامی داوطلبان کارشناسی ارشد سال ۹۲ را از روز ۱۱ آبان ماه ۹۱ اعلام کرد و گفت: داوطلبان از ۱۱ تا ۱۸ آبان ماه فرصت خواهند داشت تا با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش و براساس دستورالعمل های مشخص شده، برای مشاهده و ویرایش احتمالی اطلاعات تقاضانامه ثبت نامی خود اقدام کنند.

دفترچه کارشناسی ارشد ۹۲

مشاورعالی سازمان سنجش، زمان انتشار اطلاعیه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش را روز هشتم آبان ماه ذکر کرد و گفت: این اطلاعیه در نشریه پیک سنجش روزهای دوشنبه ۸ و ۱۵ نیز منتشر خواهد شد که جزئیات چگونگی ثبت نام، ویرایش اطلاعات و دریافت کارت ورود به جلسه در آن درج شده است.

کارت آزمون ارشد ۹۲

وی ادامه داد: کارت شرکت در جلسه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ نیز از ۱۵ بهمن ماه ۹۱ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان می توانند تا ۱۷ بهمن ماه با مراجعه به پایگاه اینترنتی سنجش از کارت ورود به جلسه آزمون خود پرینت تهیه کنند. توکلی یادآور شد: آزمون دوره های کارشناسی ارشد سال ۹۲ برای پذیرش دانشجو در رشته های مختلف تحصیلی گروه های آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر و دامپزشکی برگزار می شود.

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۲

وی اضافه کرد: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ در نوبت صبح و بعداز ظهر روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه ۹۱ برگزار می شود.

سوالات کارشناسی ارشد ۹۲

سطح سوالات کارشناسی ارشد ۹۲ امتحانات تخصصی، حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیلان دوره کارشناسی در هر رشته مطابق فهرست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی خواهد بود. مشاورعالی سازمان سنجش درمورد آن دسته از کدرشته های امتحانی که دارای آزمون تشریحی یا آ‍زمون عملی نیز هستند، توضیح داد: در این گونه رشته ها منحصرا داوطلبانی که در آزمون تستی این رشته ها شرکت کرده و با توجه به حدنصاب نمره علمی مربوط ، مجاز به انتخاب رشته شده اند، حق شرکت در مرحله دوم این رشته های امتحانی را خواهند داشت.

نتایج اولیه کارشناسی ارشد ۹۲

وی با بیان آنکه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ در قالب کارنامه از طریق پایگاه اینترنتی سنجش منتشر می شود، گفت: داوطلبانی که برای مرحله انتخاب رشته ارشد ۹۲ مجاز شناخته می شوند باید براساس برنامه زمانی که بعد از طریق سازمان سنجش اعلام می شود، برای تکمیل فرم انتخاب رشته الکترونیکی اقدام کنند.

نتایج نهایی کارشناسی ارشد ۹۲

توکلی افزود: گزینش نهایی آزمون کارشناسی ارشد از میان داوطلبان مجاز به انتخاب رشته که فرم انتخاب رشته را تکمیل کرده اند، براساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی (لیسانس) انجام می شود و فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون در دهه اول شهریور ماه آینده از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

Loading...
 • دفترچه کارشناسی ارشد آزاد ۹۲
 • دفترچه ارشد آزاد ۹۲
 • دفترچه کارشناسی ارشد ۹۲
 • دفترچه دانشگاه آزاد ارشد
 • دانشگاه آزاد ارشد ۹۲
 • نتایج کنکور ارشد ۹۲
 • دفترچه دانشگاه ازاد ارشد
 • نتایج کنکور ارشد سراسری ۹۲
 • کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد۹۲
 • ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد
 • ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد۹۲
 • دانلود دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال ۹۲
 • دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال ۹۲
 • دفترچه دانشگاه ازاد کارشناسی ارشد
 • تاریخ ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • دانلود دفترچه کارشناسی دانشگاه آزاد ۹۲
 • دانلود دفترچه دانشگاه آزاد ارشد ۹۲
 • زمان ازمون ارشد ازاد ۹۲
 • دفترچه آزمون ارشد دانشگاه آزاد
 • دریافت کارت ورود به جلسه ارشد آزاد ۹۲
 • دانلود دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد سال ۹۲
 • کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور
 • دفترچه کارشناسی ارشد سراسری ۹۲
 • تاریخ آزمون ارشد ۹۲
 • دفترچه دانشگاه ازاد ارشد ۹۲
 • کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد۹۲
 • نتایج کنکور سراسری ارشد ۹۲
 • آزمون ارشد آزاد۹۲
 • تاریخ کنکور ارشد ازاد ۹۲
 • ثبت نام کارشناس ارشد دانشگاه آزاد
28 comments on “آزمون کارشناسی ارشد 92 ، جزئیات ثبت نام ارشد 92 و دفترچه کارشناسی ارشد 92
 1. مدیریت سایت گفت:

  پذیرش دانشجوی ارشد مدیریت ورزشی در دانشگاه صنعتی شاهرود
  مرکز آموزش های الکترونیکی دانشگاه صنعتی شاهرود از ترم آینده در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، گرایش کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی دانشجو پذیرش می کند.
  به گزارش خبرنگار مهر، مرکز آموزش های الکترونیکی دانشگاه صنعتی شاهرود با اخذ مجوز ایجاد کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی از دفتر گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای ترم بهمن 92-91 در مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی گرایش مدیریت ورزشی دانشجو می پذیرد.

  علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت اینترنتی http://vu.shahroodut.ac.ir مرکز آموزش های الکترونیکی دانشگاه مراجعه کنند.

 2. مدیریت سایت گفت:

  لیست دانشگاه‌های مجاز برای ثبت‌نام دانش‌آموختگان
  شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد در دانشگاه صنعتی شریف اعلام شد/مهلت ثبت‌نام تا 24 آبان

  شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی 93-92 در دانشگاه صنعتی شریف اعلام شد.

  به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس آیین‌نامه تسهیلات آموزشی برای دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی دانشگاه و نیز پیرو مصوبات وزارت علوم، دانشگاه صنعتی شریف از میان دانشجویان ورودی 88 و دو رشته‌ای‌های ورودی 87 این دانشگاه و سایر دانشگاه‌های منتخب، تعداد محدودی را بدون آزمون ورودی جهت ورود به دوره‌های کارشناسی ارشد می‌پذیرد.

  بر این اساس متقاضیان باید فرم درخواست خود را تا 24 آبان ماه به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه ارائه کنند.

  به گزارش ایسنا، دارا بودن حداقل معدل 17 و گذراندن حداقل 100 واحد درسی در مقطع کارشناسی، اتمام تحصیلات کارشناسی تا 31 شهریور 92، داشتن رتبه‌های یک تا سه برای داوطلبان سایر دانشگاه‌ها(پرونده داوطلبان سایر دانشگاه‌ها که رتبه یک تا سه را ندارند اما معدل آنان 18 و بالاتر است نیز قابل بررسی است)، برخی از شرایط لازم برای ارایه درخواست است.

  گفتنی است، صرفا در مورد داوطلبان رشته‌های شیمی و مهندسی مواد پرونده داوطلبانی که معدل بالای 16.5 داشته و جزء 10 درصد نخست متقاضیان باشند، قابل بررسی است.

  بر اساس آیین‌نامه، درخواست متقاضی فقط برای ورود به یک رشته تحصیلی بررسی خواهد شد و دانشجویان دو رشته‌ای ضمن اینکه فقط در یک رشته می‌توانند فرم درخواست پر کنند، باید فرم تطبیق واحد خود را به مدارک مورد نیاز ضمیمه کنند.

  دانشجویان رشته‌های مختلف می‌توانند برای ورود به دانشکده‌های مدیریت و اقتصاد، مهندسی انرژی و گروه‌های زبان و فلسفه علم فرم درخواست پر کنند که در این صورت درخواست نامبردگان فقط برای دانشکده یا گروه مزبور منظور خواهد شد. همچنین دانش‌آموختگان رشته‌های مهندسی مکانیک و مهندسی دریا می‌توانند برای کارشناسی ارشد مهندسی دریا داوطلب شوند.

  به گزارش ایسنا، آخرین کارنامه تحصیلی، گواهی کسب رتبه‌های 1 تا 3 در دانشگاه مبدا (برای متقاضیان خارج از دانشگاه)، زبان‌شناسی رایانشی برخی از مدارک ازم برای ثبت‌نام است.

  کارشناسی ارشد مهندسی انرژی فقط از میان دانش‌آموختگان کارشناسی مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و فیزیک دانشجو می‌پذیرد.

  بر اساس آیین نامه، پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد فقط به جهت تشویق و حمایت از دانشجویان با وضعیت تحصیلی ممتاز صورت گرفته و اساسا موازی آزمون عادی کارشناسی ارشد انجام می‌پذیرد. لذا تاکید می‌شود که ارائه تقاضا از این طریق هیچ گونه حقی در رابطه با برخورد خاص با متقاضی در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ایجاد نمی‌نماید و به کلیه متقاضیان توصیه می‌شود مراحل و پیش نیازهای آزمون عادی کارشناسی ارشد را دقیقا رعایت نمایند.

  بر اساس این گزارش، پذیرش از میان دانش‌آموختگان دانشگاه‌های دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه شیراز، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه تبریز، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی صورت می‌گیرد.

 3. مدیریت سایت گفت:

  ثبت‌نام کنکور ارشد 92 تا سه‌شنبه ادامه دارد
  پاسخ سازمان سنجش به انتقاد داوطلبان به زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد 91

  مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه تا امروز بیش از 130 هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد 92 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ثبت‌نام کرده‌اند، گفت:‌مهلت ثبت‌نام تا روز سه‌شنبه 16 آبان ماه ادامه دارد.

  حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد تا روز سه‌شنبه از طریق سایت سازمان به نشانی www. sanjesh. org گفت: متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد پس از انجام ثبت‌نام در این دوره از آزمون می‌توانند تا 17 آبان ماه نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات اقدام کنند.

  وی افزود: آن دسته از داوطلبانی که در کد رشته تحصیلی دوره روزانه اعم از متمرکز و یا نیمه متمرکز آزمون کارشناسی ارشد 91 پذیرفته شده‌اند و پذیرفته‌شدگان نهایی کد رشته محل‌های بورسیه و یا شرایط خاص آزمون ارشد 91، حق ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد 92 را ندارند.

  توکلی با اشاره به اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد 91 در اواخر دی ماه و یا اوایل بهمن ماه، گفت: به آن دسته از داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد 91 انتخاب رشته کرده‌اند، توصیه می‌شود در آزمون کارشناسی ارشد 92 ثبت‌نام کنند تا در صورت عدم قبولی، در مرحله تکمیل ظرفیت ثبت‌نام خود را نیز انجام داده باشند.

  مشاور عالی سازمان سنجش در پاسخ به انتقاد داوطلبان در خصوص زمان اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت، گفت:‌ امسال برخلاف سال‌های گذشته کلیه شرکت‌کنندگان آزمون ارشد می‌توانستند در مرحله تکمیل ظرفیت انتخاب رشته مجدد داشته باشند، از آنجاکه علاوه بر بررسی نمرات علمی ثبت‌نام کنندگان باید صلاحیت‌های عمومی آنان نیز بررسی شود، قاعدتا طی این پروسه زمانبر خواهد بود، بنابراین توصیه می‌شود داوطلبان شرکت‌کننده در مرحله تکمیل ظرفیت، در آزمون ارشد 92 ثبت‌نام کنند.

 4. مريم گفت:

  زمان کنکور رشته شناور92.ممنون میشم جواب بدین

 5. بهروز گفت:

  زمان ثبت نام کنکور دانشکاه ازاد

 6. مریم گفت:

  تاریخ توزیع دفترچه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 92

 7. جاوید گفت:

  زمان کنکور ارشد مکانیک و شیمی کیه?!18 یا 19 یا 20

 8. جاوید گفت:

  زمان کنکور ارشد شیمی کیه?!18 یا 19 یا 20

 9. نیکا گفت:

  سلام میخواستم بدونم تو کنکور کارشناسی ارشد هم بومی بودن و سهمیه ناحیه تاثیری در رتبه داره؟
  و اینکه پدر من کارت ایثارگری داره من می تونم از سهمیه استفاده کنم یا نه؟

 10. نیکا گفت:

  قبل از صدور کارت امکان ویرایش اطلاعات یا تغییر حوزه امتحان وجود داره؟سازمان تاریخی برای ویرایش اطلاعات ثبتنامی کنکور ارشد در نظر گرفته؟

 11. مریم گفت:

  سلام خسته نباشید. قبل صدور کارت آزمون امکانی برای ویرایش اطلاعات هست .موقع ثبت نام فامیلی من که زند لشنی بوده اشتباها زندلشلنی تایپ شده میشه قبل از آزمون اصلاح کرد؟

 12. زهره زهدی گفت:

  سلام من اصلا متوجه زمان ثبت نام آزمون ارشد نشدم.با توجه به اینکه هنوز کارت های ورود به جلسه توزیع نشده امکان ثبت نام بنده وجود دارد.در صورت مراجعه به تهران باید کجا برم یا با چه شماره ای تماس بگیرم.خواهش میکنم تا دیر نشده جوابمو بدین که اقدام کنم.

 13. محمد بهزاد گفت:

  زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد کیه؟؟؟

 14. امیر گفت:

  با سلام/زمان توزیع دفترچه وثبت نام کارشناسی ارشد تربیت بدنی روبرام ارسال کنید/ممنون

 15. گزینگ گفت:

  با سلام تاریخ توزیع دفترچه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۲ را لطفا برایم ارسال کنید

 16. اکبر گفت:

  سلام : خسته نباشید محبت کنیدتاریخ توزیع دفترچه دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی شهر قدس رابرایم ارسال فرمایید. ازلطف شماسپاسگزارم

 17. ساناز گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم دفترچه سوالات با پاسخنامه کنکور ارشد 92 کی میاد تو سایت سنجش؟

 18. سهراب گفت:

  پاسخنامه ویا کلید آزمون کارشناسی ارشد 92 چه موقع بر روی سایت قرار می گیرد باتشکر

 19. میلاد ملکی گفت:

  سلام میشه دفترچه کارشناسی ارشد ثبت نام رو برای من ایمیل کنید

 20. میلاد ملکی گفت:

  در ضمن اطلاعات مروط به تا ثیر معدل رو به من توضیح بدید رشته من مهندسی شیمی هستم دانشگاه اراک

 21. soheila گفت:

  سلام .من میخواهم درمقطع ارشد تحصیل کنم معدل کل پانزده هست ایا رشته یا دانشگاهی هست که بدون ازمون بتونم ثبت نام کنم هزینه و موقعیت مکانیش مهم نیست ففط بتونم ادامه تحصیل بدم در مقطع کارشناسی ??

 22. بهار گفت:

  با سلام خدمت شما میخواسم بدونم آزمون جامع علمی کاربردی واسه ارشد چه شرایطی داره و کی برگذار میشه؟؟؟

  ممنونم

 23. شفیقه رنج اندیش گفت:

  سلام,من لیسانس حسابداری هستم اما به خاطر علاقه شدیدم به هنر ,می خواهم در رشته هنراسلامی ,در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنم.آیا محدودیتی برا ی شرکت من در آزمون کارشناسی ارشد در رشته هنر اسلامی وجود دارد؟آیا این رشته دارای آزمون عملی و تشریحی می باشد؟

 24. ابراهیم گفت:

  با سلام میخاستم ببینم دانشگاه ازاد بهمن ماه هم ورودی داره کارشناسی ارشد
  اگه داره چه موقع دفتر چه ها میاد ممنونم

 25. معصومه جعفری گفت:

  سلام خسته نباشید. میخواستم بدونم تاریخ توزیع دفترچه ارشد دانشگاه ازاد چه روزی است

 26. شاهرخ گفت:

  سلام خسته نباشید
  زمان کنکور و ثبت نام ارشد حقوق جزای عمومی رو

 27. آذر شجاعی گفت:

  با سلام وخسته نباشی
  ایا امکان تغیر حوزه امتحانی ارشد تا قبل از صدور کارت وجود دارد یا خیر؟
  باید چیکار کرد

 28. نادر صیادی گفت:

  کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری کی رو سایت مییاد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *