معاون وزیر علوم: بودجه پژوهشی کشور را از ۰٫۴۷ درصد باید به چهار درصد برسانیم

معاون وزیر علوم: بودجه پژوهشی کشور را از ۰٫۴۷ درصد باید به چهار درصد برسانیم

اهواز- ایرنا- معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بودجه پژوهشی کشور برای وزارت های علوم و آموزش و پرورش تنها ۰٫۴۷ درصد بودجه کل کشور است که باید به چهار درصد بودجه کشور برسیم.

به گزارش ایرنا محمد روشن چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه رئیس جدید دانشگاه شهید چمران اهواز در آمفی تئاتر دانشکده علوم این دانشگاه اظهار کرد: بودجه پژوهشی کشور باید به چهار درصد بودجه ملی برسد که در این مسیر عزم و اراده جدی باید در کنار تلاش ها قرار گیرد.
وی با ابراز امیدواری در کسب رتبه نخست علمی ایران در منطقه در سال ۱۴۰۴ افزود: برای این مهم نظام نیز باید همه سازوکارها را تامین کند که نخستین سازوکار یک عزم جدی و ملی و اراده ای که در دانشگاهیان وجود دارد و دوم نیاز به همکاری برای این کار است.
روشن گفت:پس از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به وضعیتی که دانشگاه ها داشتند جایگاه آنها در آموزش عالی کشور رشد مناسبی داشت و امیدواریم شتاب علمی همچنان مستمر باشد.
معاون وزیر با بیان اینکه دانشگاه شهید چمران اهواز دانشگاه زایایی بوده افزود: این دانشگاه یک دانشگاه علوم پزشکی و پنج دانشگاه دزفول،هویزه، رامین، شوشتر و بهبهان را به ظرفیت نظام آموزش عالی کشور کرد.
وی اضافه کرد: دانشگاه پرور بودن دانشگاه شهید چمران اهواز نشان دهنده سخی و توسعه محور بودن مدیران آن بوده است.
در این آیین از محمد رعایایی تقدیر و غلامحسین خواجه به عنوان رئیس جدید دانشگاه شهید چمران اهواز معرفی شد.
خواجه پیش از این ریاست دانشگاه بوشهر، دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر، ریاست دانشکده دامپزشکی شهید چمران اهواز را بر عهده داشته است.
۷۱۴۸/ ۶۰۳۷


Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *