رفع مشکلات جامعه اولویت اصلی پایان نامه‌های حوزوی

مسئول واحد مدارج علمی مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان رفع مشکلات جامعه را از اولویت‌های اصلی پایان نامه‌های حوزوی ذکر کرد. پایان نامه

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام علی فروغی، مسئول واحد مدارج علمی مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان، اظهار داشت: ۱۸۹ نفر در  سطح ۳ (معادل کارشناسی ارشد) حوزه علمیه اصفهان ثبت نام کرده اند که برخی از آنها موضوعات پیشنهادی خود را برای تدوین و نوشتن پایان نامه به واحد مدارج علمی ارائه دادند.

مسئول واحد مدارج علمی مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان افزود: از تعداد ۱۸۹ نفر ثبت نامی برای سطح ۳، موضوع ۴۵ نفر از طلاب برای ارائه و تدوین پایان نامه مورد پذیرش قرار گرفته و مابقی افراد باید بر اساس شاخصه های تعیین شده موضوعات خود را دوباره انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه این ۴۵ نفر در مرحله ارائه طرح، تحقیق و تدوین پایان نامه هستند، گفت: ۱۳ نفر از طلاب به طور کامل پایان نامه های خود را تکمیل کرده و برای دفاع آماده هستند.

حجت‌الاسلام فروغی عنوان کرد: تا به امروز سه نفر از این افراد پایان نامه خود را با موضوعات «آثار اجتماعی وقف اسلامی در ایران»، «نقش محبت در تحکیم بنیان خانواده از منظر قران و اهل بیت (ع)» و «حدود ارتباطات با نامحرم در فضای مجازی از منظر فقه امامیه و اهل سنت»، دفاع کردند.

وی با بیان اینکه پنج کمیته‌های تخصصی، موضوعات پیشنهادی طلاب را برای ارائه پایان نامه بررسی می‌کنند، گفت: موضوع پیشنهادی از سوی طلبه، به کمیته مربوطه ارجاع و کمیته پس از بررسی و تطبیق با شاخص هایی همچون بدیع و نوبودن، کاربردی و راهگشابودن برای ابعاد مختلف اجتماع و مرتبط بودن با رسالت اصلی حوزه علمیه، آن را رد و یا قبول می‌کند.

مسئول واحد مدارج علمی مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان اضافه کرد: در جلسات دفاعیه پایان نامه  طلاب سطح ۳، شش نفر به صورت الزامی حضور دارند، نخست خود محقق که باید از رساله خود دفاع کند، استاد راهنما، استاد مشاور و دو استاد داور که باید حداقل ظرف مدت ۳۰ روز پایان نامه مربوطه را مطالعه کرده باشند، و در نهایت مسئول واحد مدارج علمی.

وی رفع مشکلات جامعه را از اولویت های اصلی پایان نامه های حوزه اصفهان برشمرد و از برگزاری ۱۰ جلسه دفاعیه پایان نامه سطح ۳ حوزه توسط طلاب تا پایان سال ۹۴ خبر داد.

Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *